Aktualności

Konkurs ekologiczny „Odpady segreguję – mądrze postępuję”

   W dniu 23 stycznie 2018 r. w Szkole Podstawowej w Stróży zostały wręczone nagrody dzieciom biorącym udział w konkursie ekologicznym „Odpady segreguję – mądrze postępuję”. W konkursie wzięło udział 35 dzieci ze wszystkich szkół z terenu Gminy Kraśnik.DSC 6416

 

Konkurs został podzielony na trzy grupy wiekowe. Pierwsza grupa to dzieci z klas I – III szkół podstawowych. Dzieci musiały wykonać zabawkę własnego pomysłu, używając do tego surowców wtórnych. Druga grupa wiekowa to dzieci z klas IV – VI, dzieci musiały wykazać się wiedzą dotyczącą segregacji odpadów w teście wiedzy. Trzecia grupa to młodzież gimnazjalna i klasa VII szkoły podstawowej. Oni zaś musieli wykonać prezentację multimedialną dotyczącą segregacji odpadów. Prace zrobione przez dzieci były bardzo kolorowe i pomysłowe. Młodzież wykazała się dużą wiedzą na temat segregacji odpadów. Członkowie komisji konkursowej mieli nie lada problem w wyborze najlepszych prac. Oprócz przyznanych miejsc wszystkie dzieci otrzymały nagrody, ponieważ każda praca wymagała wysiłku i wyobraźni żeby ją wykonać. Dzieciom gratulujemy wiedzy i zapraszamy do kolejnych konkurów.

Fundatorem nagród dla dzieci i młodzieży była Gmina Kraśnik, która przekazała na nagrody kwotę w wysokości 2 000,00 zł, oraz firma EKOLAND Sp. z o.o. realizująca odbiór odpadów z terenu gminy Kraśnik, również w wysokości 2 000,00 zł.

DSC 6391

DSC 6400

DSC 6421

DSC 6383

DSC 6379

DSC 6372

DSC 6365

DSC 6358

DSC 6354

O gminie

Przydatne odnośniki

czyste powietrzeepuaplogo starpowlogo umlefslogo uplogo lgdwykluczenie baner

strona banner  sippk Rysunek2plan gospodarki

 

 

SYSTEM SMS

System powiadamiania SMS dla mieszkańców

navi sms

Pobierz deklaracje (pdf)

UE

Logo UE

 

Sprawy Obywatelskie

77 obywatel gov pl

 

Gminy Partnerskie

ESP

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 Informacje ESP

Rządowe Centrum Legislacji

elekdzienurzlublmonitor dziennik urzedowydziennik ustaw dobry1